0 (216) 455 4078

0
KULLANICI GİRİŞİ
VAR
YENİ

ÜRÜN KODU : UM50-UM60

Kadın-Erkek Varis Önleyici/ Rahatlatıcı Çorap -% 100 Orjinal Ürün


29,90

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

 • Başta hamileler ve doğum yapan annelerde olmak üzere insanların tüm yaşamları boyunca özellikle de seyahat edenlerin giyebilmeleri için geliştirilen ve hareketsiz bacakları rahatlatmada, bacaklarda oluşabilen ödemleri gidermede ve varis oluşumunu da engellemede, yorgun bacakları rahatlatmada kullanılmaktadır.
 • Rahatlatıcı Çorap (doğum öncesi-sonrasında ve uzun seyahatler için) olup,  yumuşak iplikten (ana iplik 320 dtex elastane ve yardımcı iplik 44dtex- 34 flament x2) fokuslanarak üretilen dokusu yumuşak ve diz altı boyda tekstil ürünüdür.
 • Diz altı çorap olarak dizayn edildiğinden dolayı hamile bayanlar da rahatlıkla giyebilmekte ayrıca normal bireylerde giyip çıkarma işlemi sırasında hiç zorlanmamakta ve çoraplar kolaylıkla zaman harcamadan giyilip çıkartılabilmektedir. 
 • Söz konusu bu ürün, yumuşak iplikten üretildiğinden ve dokusu yumuşak olduğundan giyen kişiyi rahatlatmaktadır. 
 • Ürün, diz altı kısımdaki bölüme varis ya da ödem giderilmesi için gerekli basıncı kullanıcıyı rahatsız etmeden sağlamaktadır.
 • Ten Rengi ve  Siyah Renk olarak üretilmiştir ve S, M, L ve X-Large olarak bedenleri mevcuttur
 

TEKNİK ÖZELLİKLER:

 • Güneş, toz ve neme maruz kalmayacak şekilde saklanmalıdır
 • Ölçüm tablosuna uymadan kullanılan ürünler sağlık açısından sakıncalıdır
 • Ciltte pişik, tahriş vs. beklenmeyen durumlarda doktorunuza başvurunuz
 • Ürünün içerdiği malzemelere karşı hassasiyet veya allerjiniz varsa ürünü kullanmayınız
 

YIKANIŞI:

 • Beyaz sabun ile elde ılık suda çitilemeden yıkayınız
 • Kesinlikle sıcak su, deterjan ve çamaşır makinası kullanmayınız
 • Ürün kesinlikle sıkmaya verilmemelidir
 • Bir havlu üzerinde oda sıcaklığında kurutunuz
 

Baldır Ölçünüzü Mezura ile alabilirsiniz!

S (29 - 33 cm) – M (33 - 37 cm) – L (37 - 41 cm) –   XL (41 - 44 cm)

   

 

VARİS ÇORABI- VA RİS ÖNLEYİCİ ÇORAPLAR VE BASINÇLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Varis Çoraplarında Basınç (Kompresyon)

Varis çorabı daha doğrusu varis tedavisine yardımcı olarak kullanılan çoraplardaki basınç, en önemli konuların başında gelmektedir. Aslında tek önemli konunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Bir çok kullanıcı ayağında oluşmuş varislerin büyüklüğüne ya da çokluğuna göre basıncın seçildiğini düşünerek, yanılgı içerisine giren çoğunluğun görüşünü paylaşmaktadırlar. 

Aslında "basınç seçimi" son derece yanlış bir ifadedir. Kullanılacak olan çorapların basıncı doktor ya da uzmanın önerdiği basınca göre olmalıdır. Özetle "hangi basıncı seçmeliyim?" sorusunu, ne varis çorabı satıcılarına, ne eczacılara ne de arama motorlarına sormamalısınız. Çünkü bu sorunun yanıtını, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, sadece doktorunuz verebilir. Farklı basınç çoraplar vardır. Dinlendirici ya da koruyucu amaçlı olanlar ve tedaviye yardımcı olanlar. Dinlendirici ya da koruyucu olanlar 20mmHg basıncın altında olan çoraplardır. Bu çoraplar için herhangi bir doktor ya da uzman önerisine gerek yoktur.

Kompresyon tedavisi olarak da adlandırabileceğimiz varis çorabının tedaviye yardımcı basınç özelliği, tüm dünyada doktorların tedaviye yardımcı olması amacı ile önerdiği en geleneksel ve etkinliği günümüzde de geçerli olan yöntemdir. Basınçlı çoraplar ameliyat, lazer, vb. tedavilerden sonra kullanılabildiği gibi, morarma, şişme, ağrı ve bunun gibi nedenlerden ötürü de rahatlıkla kullanılabilir.

Varis belirtilerini hafifleten bu çorap asla tek başına tedavi edemez. Ama tedavideki en büyük yardımcıdır. Çünkü tedavi de tek başına bir işe yaramayacaktır. Alınacak çorabın basıncı bu nedenle önemlidir ve uzman önerisi olmadan orta ya da yüksek basınçlı çoraplar alınmamalıdır. Özellikle bu aşamada kullanılacak olan yüksek ve üstü basınçlı varis çorapları tedaviyi olumsuz yönde etkileyebilir. 

Kan basıncı ölçümü "mmHg" (milimeters of mercury) ile ifade edilir. Bu nedenle varis çoraplarında kullanılan düşük basınç, orta basınç, yüksek basınç gibi basınç değerleri "mmHg" ile gösterilir.   Bu farklı basınçlar 10 mmHg (çok düşük basınç) olabileceği gibi 60 mmHg (süper basınç) de olabilir. Tedaviye yardımcı olarak hangi basıncın kullanılacağı bu kan basıncı ölçümüne göre yapılmaktadır.

Hangi tedavide hangi basınç ne amaçla kullanılır?

10-20 mmHg (Hafif Basınçlı)

Bu değerler arasındaki çoraplar dinlendirici, şişliği ve ağrıyı giderici, koruyucu amaçla kullanılabilirler. Risk grubunda ya da çok hafif damar hastalığı olanlar doktor önerisi olmaksızın bu çorapları kullanabilirler. Özellikle sürekli seyahat eden ya da işi gereği sürekli oturan ya da ayakta olanlar için idealdir. Ayakları rahatlatır, şişmeleri önler ve ağrıyı azaltır.

18-21 mmHg (Düşük Basınçlı)

Toplardamar ile ilgili rahatsızlıkların önlenmesinde, gebelik dönemindeki ve ödem oluşmamış hafif varislerde, diyabet, romatizma gibi damarlarda genişleme ve esneklik kaybına yol açan hastalıklarda, tedaviye yardımcı amaçlı özellikle toplardamar ameliyatı sonrasında düşük-hafif basınçlı varis çorapları kullanılabilir.

23-32 mmHg (Orta-Normal Basınçlı)  

Ödeme dönüşebilecek belirgin varis oluşumu, travma sonrası oluşmuş şişliklerde, hafif ülserlerin iyileşme sürecinde, yüzeysel olan trombofilebitlerde, skleroterapi ve toplardamar ameliyatı sonrası tedavilerde, hamilelik döneminde oluşmuş belirgin varislerde kullanılır.

34-46 mmHg (Yüksek Baınçlı)   

Post-Trombotik ve yapısal venöz sisteminin yetersizliğinde, belirgin olarak ortaya çıkmış ve ödemin eşlik ettiği varislerde, ikincil (sekonder) varislerde, sürekli tekrarlayan ve ciddi boyutlardaki ülserin iyileşmesi sürecinde ancak ülser iyileştikten sonra kullanılır.

50> mmHg (Çok Yüksek/Süper Basınçlı)

Oluşmuş pıhtı sonrası görünen belirtilerde, kronik venöz yetmezlikte, lenf sıvısının doku içerisine sızarak ve birikmesiyle oluşmuş ödemlerde kullanılır.

Varis çorabı önerilirken ya da basıncı ifade ederken farklı terimler kullanılabilmektedir. En yaygın kullanılan terimler, Class, CCL ve orta, düşük, yüksek. Aslında hepsi aynıdır. Bütün bu ifadelerin karşılık geldiği tek bir şey vardır o da basınç. Aşağıda bu ifadelere karşılık gelen ve aslında anlatılmak istenen basıncı gösteren bilgileri inceleyebilirsiniz. 

“Ccl1”, “Class1”, düşük/hafi basınçlı 

“Ccl2”, “Class2”, orta/normal basınçlı

“Ccl3”, “Class3”, yüksek basınçlı

“Ccl4”, “Class4”, çok yüksek basınçlı

Tüm dünyada kullanılan uluslar arası standart aşağıdaki gibidir.

10-15mmHg – 15-20mmHg Destekleyici ve dinlendirici

20-30mmHg CCL1

30-40mmHg CCL2

40-50mmHg CCL3

50+ mmHg CCL4

Avrupa ya da Amerika'da farklı üreticiler basınç referasnlarını aşağıdaki gibi verebilirler.

18-21 mmHg Düşük basınç

23-32 mmHg Orta basınç

34-46 mmHg Yüksek basınç

50+ mmHg Çok yüksek basınç

Bütün bu bilgiler ışığında özellike doktorunuzun önerdiği basıncı seçmeniz çok önemlidir. Yukarıdaki bilgilerin tamamı bilgilendirme amaçlı olup, kesin bilgi ve sonuç içermez. Seçimlerinizi verilen bilgiler ile paralel değil, mutlaka doktorunuzun önerisiyle yapmalısınız.

Ürüne ait yorum bulunamadı.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.