Gizlilik ve Güvenlik

Bu gizlilik bildirimi, www.ameda.com.tr web sitesinin veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklamaktadır. Bu siteye erişiminiz, ilgili gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

 

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması

Sitemizde istenen kişisel bilgileriniz, hizmetlerimizin sunulabilmesi, bilgilendirme, iletişim vb. için kayıt altında tutulmaktadır.

Kayıt altına aldığımız kişisel bilgilerinizin arasında adınız, e-posta adresiniz, telefonunuz, iş veya ev adresiniz, şirketinizle ve kredi kartınızla ile ilgili bilgiler olabilir.

Site, ziyaretleriniz hakkında, siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgileri toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanılır.

 

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Sitede toplanan kişisel bilgiler, sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır.

Kişisel bilgilerinizi, bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında bilgiler sağlamak için kullanabiliriz. Ayrıca, size diğer Piyon ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgileri SMS veya e-posta aracılığı ile gönderebiliriz.

Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz.

Bir haber bültenine kaydolduğunuzda veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde, www.ameda.com.tr tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

Piyon, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Piyon ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Piyon haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) Piyon çalışanlarının veya aracılarının, Piyon ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

 

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Piyon, kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmasına karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yöntemleri kullanır. Örneğin, sağladığınız bilgileri kontrol altında ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız. Ayrıca, kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgileri İnternet üzerinden ilettiğimizde, bunları Güvenli Yuva Katmanı (SSL) protokolü gibi şifreleme yöntemleriyle koruruz. Ayrıca kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir şekilde sistemlerimizde saklamayız. Kullanılan kredi kartları özel crypto yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir.

 

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Topladığımız kişisel bilgileri korumada yararlandığımız yöntemler konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 

Güvenlik Bildirimi

Piyon, erişim şifresi gibi bilgilerin sizin tarafınızdan belirlenmesine olanak sağlar. Erişim şifresinin unutulması durumunda kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresinize yeni şifre oluşturma bağlantısı gönderilir. Gizli bilgilerin istendiği bölümler de SSL (Secure Socket Layer) yöntemini kullanarak bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesini engeller.

Sitemizde kredi kartı işlemleriniz için haberleşmedeki her aşama güvenlik altına alınmıştır.

 

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfa bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde de adres çubuğunda yazan ifade; http://.. biçiminde değil de, https://.. biçiminde oluşunu tanımlamaktadır. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti yer alacaktır.

 

Site-Banka Haberleşme Güvenliği

Kredi kartı bilgilerinizin siteden bankanıza aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanızın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

 

Site İçi Veri Güvenliği

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartınızı size tahsis esen bankanız haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi kesinlikle mümkün değildir.