Hakkımızda
PİYON EMZİRME ÇÖZÜMLERİ, Breastfeeding alanında ülkemizde, spesifik olarak çalışan ilk ve tek firma olarak 1995 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlamıştır.

Bir İsviçre Firması olan ve kalite anlayışı ile tüm dünya ülkelerinde ismini duyurmuş AMEDA ürünlerinin Türkiye tek distrübütörü olan Piyon , emzirme danışmanlığı gibi önemli bir hizmeti de kaliteli ürünleri ile birlikte sunmakta ve annelerin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Piyon Ltd.Şti. Ameda Elektrikli Anne Sütü Sağım Pompaları, İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer şehirlerimizdeki Devlet, Üniversite ve Özel Hastaneleri Yenidoğan Yoğun Bakım ve Doğum Ünitelerinde kullanılmaktadır.

Her yıl 1.600.000 civarında bebek doğumunun gerçekleştiği ülkemizde, aileleri anne sütü ile beslenme konusunda özendirici ve destekçi olmak ve Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütünün
önerdiği gibi ilk 6 ay sadece anne sütü vermeleri konusunda yardımcı olmak için, Piyon Ameda Elektrikli Anne Sütü Sağım Pompalarını her yıl 20.000’in üzerinde anneye kiralama yolu ile de ulaştırmaktadır.

“Herhangi bir sebep ile emzirilemeyen bebek için en iyi gıda annesinin memesinden sağılmış süttür” ilkesinden hareket eden Piyon Emzirme Çözümleri’ni ve ürünlerini tanıyan tüm çocuk doktorları, kadın doğum uzmanları, bebek ve doğum hemşireleri desteklemekte ve önermektedirler.

Şirket içi personel eğitimlerine büyük önem veren Piyon Emzirme Çözümleri, 45’i aşan bayii ve ürünlerin ayrıca satışının yapıldığı seçkin bebek mağazaları ve eczaneler ile ağını günden güne geliştirmekte, dijital alanda da birçok bebek mağazası ve elektronik pazaryerinde ürünlerini tüketici ile buluşturmaktadır.

Piyon Emzirme Çözümleri, Anne ve bebek sağlığının ilk basamağı olan anne sütüne katkısı kaçınılmaz olan süt sağım ve emzirme ürünlerinin kamuoyuna duyurulmasında sosyal sorumluluk bilinci ile her zaman öncülük etmeye devam edecektir.