Piyon Emzirme Çözümleri, dünyaca bilinen Ameda’nın Türkiye Tek Distribütörü ve dağıtıcısıdır. Emzirme alanında ülkemizde, spesifik olarak çalışan ilk ve tek firma olarak 1993 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlamıştır.  İstanbul Ataşehir’ de konumlanmış, 450 metrekare alana sahip, aynı zamanda çalışma ofisleri de içinde olan Mothers’milk Anne Bebek Sağlığı Mağazası firmanın merkezidir.

Ameda markası ve Piyon, 1993 yılından bu yana Türkiye’ de annelerin ve babaların çok iyi bildiği gibi Piyon Emzirme Çözümleri çatısı altında çok güçlü ve bütünleşik bir yapı sergilemektedirler. Bir İsviçre Firması olarak üretime başlangıç yapmış ve kalite anlayışı ile tüm dünya ülkelerinde ismini duyurmuş Ameda, bilindiği gibi fizyolojik özellikli, medikal derecelendirilmiş süt pompaları ile konusunun lideridir.

Ameda, annelerden ilham alan ve hastanelerin güvendiği bir markadır. Markaya ait Hastane Tipi Elektrikli Anne Sütü Sağım Pompaları, İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer şehirlerimizdeki Devlet, Üniversite ve Özel Hastanelerinin Yenidoğan Yoğun Bakım ve Doğum Ünitelerinde kullanılmaktadır.

Son yıllarda 1.000.000 civarında canlı bebek doğumunun gerçekleştiği ülkemizde, aileleri anne sütü ile beslenme konusunda özendirici ve destekçi olmak ve Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütünün önerdiği gibi ilk 6 ay sadece anne sütü vermeleri konusunda yardımcı olmak için, Piyon Ameda Elektrikli Anne Sütü Sağım Pompalarını her yıl onbinlerce anneye kiralama yolu ile de ulaştırmaktadır. Piyon, emzirme danışmanlığı gibi önemli bir hizmeti de kaliteli ürünleri ile birlikte onbinlerce anneye sunarak annelerin hayatını kolaylaştırmıştır. Piyon şimdilerde ağırlıklı olarak, özellikle kendilerine en uygun olacak pompa ve flanşları seçmeleri konusunda annelere destek çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun için geliştirdiği Meme Ucu Ölçü Cetveli ile pek çok anne verimli süt sağımına kavuşabilmiştir.

Yapmış olduğu inovasyonlar ile sektörde iyi tanınan Piyon Emzirme Çözümleri, yerli set ve süt şişeleri üretiminde uluslararası arenada dahi kendini kanıtlamış olan Milk’nmom markasının da yaratıcısıdır. “Herhangi bir sebep ile emzirilemeyen bebek için en iyi gıda annesinin memesinden sağılmış süttür” ilkesinden hareket eden Piyon Emzirme Çözümleri’ni ve ürünlerini tanıyan tüm çocuk doktorları, kadın doğum uzmanları, bebek ve doğum hemşireleri desteklemekte ve önermektedirler. Şirket içi personel eğitimlerine büyük önem veren Piyon Emzirme Çözümleri, bayii ve ürünlerin ayrıca satışının yapıldığı seçkin bebek mağazaları, eczaneler ile ağını günden güne geliştirmekte, dijital alanda da birçok bebek mağazası ve elektronik pazaryerinde ürünlerini tüketici ile buluşturmaktadır.

Piyon Emzirme Çözümleri, anne ve bebek sağlığının ilk basamağı olan anne sütüne katkısı kaçınılmaz olan süt sağım ve emzirme ürünlerinin kamuoyuna duyurulmasında sosyal sorumluluk bilinci ile her zaman öncülük etmeye devam edecektir.